W jaki sposób rozplanować ułożenie przedmiotów w regałach?

Regały są jednymi z najlepszych wynalazków z dziedziny mebli – bez dwóch zdań. Można w nich przechować w zasadzie wszystko, a jednocześnie otrzymać stylową ozdobę mieszkania czy konkretnego pokoju. Zanim jednak zakupimy regał powinniśmy się zastanowić po pierwsze – gdzie chcemy go wstawić, po drugie – co chcemy w nim przechowywać, przedmioty bowiem, aby wyglądały efektownie, muszą znać swoje określone miejsce.

Regały do kuchni

Kuchnie przynajmniej w swoim głównym założeniu powinny być najbardziej praktycznymi pomieszczeniami w całym domu. Kolorem powinny odpowiadać oczywiście reszcie aneksu kuchennego, a najlepszymi barwami dla kuchennych mebli są jasne kolory, które sprawiają wrażenie, że przestrzeń jest znacznie większa. W kuchennych regałach można wystawić zastawę stołową, taką trzymaną na większe okazje, której i tak nie ma gdzie trzymać – stanie się ładną, a jednocześnie niezbyt przesadną, domową dekoracją.

Regały w salonie oraz w gabinecie

Warto pamiętać, że chociaż regały są zwykle bardzo pojemne, jednak nie powinno się wrzucać do nich co popadnie. Regały postawione w salonie najlepiej będą prezentowały się z zawartością w postaci figurek, niewielkich rzeźb czy konkretnej kolekcji, na przykład kolekcji ceramiki, jeśli takowa posiadamy. Jest to miejsce najbardziej reprezentatywne w całym domu. W gabinecie z kolei najlepiej jest na regałach poustawiać książki – odpowiednio wielkością oraz zbliżonymi do siebie okładkami; najlepiej zaś prezentują się poustawiane obok siebie całe serie.

2 myśli na temat “W jaki sposób rozplanować ułożenie przedmiotów w regałach?

Dodaj komentarz