Jak można dzisiaj wypoczywać w ogrodzie?

Letni wypoczynek we własnym ogrodzie to coś, na co każdy z nas czeka z niecierpliwością. Jeśli tylko mamy ogród, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby go urządzić jako letni kącik samych przyjemności. Pierwszym elementem będzie oczywiście zdecydowanie, jaki rodzaj mebli wypoczynkowych będzie nas interesować oraz ile miejsca jesteśmy w stanie poświęcić na nasze meble.

Hamak czy huśtawka?

Dzisiejsze pojęcia hamaka oraz huśtawki diametralnie zmieniło się od czasów naszej młodości. Jedno i drugie jest dzisiaj luksusowym sprzętem, którego posiadanie jest dobrze widziane w towarzystwie. To, co wybierzemy, zależy jak zawsze od efektu, jaki chcemy wywołać. Jeśli nastawieni jesteśmy bardziej na ogrodowe przyjęcia, na których będą nasi przyjaciele oraz znajomi, zdecydowanie lepiej sprawdzi się huśtawka – jest przystępniejsza oraz mniej intymna niż hamak. Jednocześnie może pomieścić kilka osób, dzięki którym konwersacja może przenieść się na zupełnie nowe tory. Z kolei hamak jest dzisiaj rodzajem dwuosobowego, wyprofilowanego łóżka, na którym przyjemniej wypoczywa się samemu lub ze swoim partnerem. Jest to zdecydowanie intymniejsze miejsce, nie nadające się dla naszych gości.

Gdzie postawić taki sprzęt?

Jeśli tylko nasz ogród ma odpowiednie możliwości, huśtawki oraz hamaki najlepiej sprawdzą się w zacienionych miejscach, specjalni osłoniętych konarami drzew od słońca, aby można na nich wypoczywać również w upalne dni. W pobliżu można zlokalizować niewielki stolik bądź kącik z grillem.

2 myśli na temat “Jak można dzisiaj wypoczywać w ogrodzie?

Dodaj komentarz