Chcemy mozaikę w domu

Wnętrza naszych mieszkań oraz domów nieodmiennie nas inspirują i powodują, że wciąż chcemy coś zmieniać, wciąż dokładać, aż stworzymy kreację idealną. Jednym z ciekawszych pomysłów, jakie ostatnimi czasy można spotkać w propozycjach do mieszkań, są wielobarwne mozaiki, pojawiające się w coraz bardziej niecodziennych miejscach.

Kawałek morza w łazience

Jakby oczywistym pomysłem na zastosowanie mozaiki w domu jest łazienka, ponieważ stwarza ku temu idealne warunki. Jako propozycję można tu podać choćby wykonaną z niewielkich kwadratowych kawałków wannę czy posadzkę. Co odważniejsi decydują się jednak na zastosowanie mozaiki w mniej oczywistych miejscach; na przykład na ścianie znajdującej się nad wanną, co więcej, mozaiki tego typu najczęściej mają jakieś określone kształt – najczęściej spotykane są morskie stworzenia – ryby, koniki morskie, żółwie.

Mozaika w kuchni

Mozaika jest na tyle uniwersalną dekoracją, że można ją zastosować w zasadzie wszędzie. Najczęściej pojawia się ona w wykafelkowanych zwykle elementach, czyli nad kuchenką gazową lub w przerwie pomiędzy blatem mebli a ich dalszą, górną częścią. Ludzie o artystycznym zacięciu wybierają jednak więcej, montując oprawę zlewozmywaka w postaci wielobarwnych mozaikowych motywów. W sklepach pojawiają się również mozaikowe propozycje stolików kawowych z przeznaczeniem raczej na taras lub balkon, oraz doniczki, których ozdobą jest mozaikowa aplikacja oraz – hit ostatnich kilku lat – niewielkich rozmiarów obrazki z połączenia mozaiki, muszli oraz drewna.

2 myśli na temat “Chcemy mozaikę w domu

Dodaj komentarz